את השם ד”ר נאדר בוטו בטח יצא לכם לשמוע בעבר ולא רק בגלל העובדה שהוא אחד הרופאים הקרדיולוגים המצנתרים המובילים במדינה.

מטופלים רבים ממתינים לעיתים אפילו מספר שנים כדי להגיע אליו לבדיקה.

וזאת בשל העבודה שלד”ר נאדר יש גישה ייחודית ויוצאת דופן לטיפול במחלות קשות והוא מתמחה בהכבר יותר מ 30 שנה. ד”ר נאדר בוטו משלב בין הרפואה הקונבנציונלית לבין הרפואה האינטגרטיבית, והוא מומחה בעל שם עולמי ופורץ דרך בתחומו.

ד”ר נאדר בוטו נמנה על צוות היועצים המקצועיים שמלווים אותנו במדיקל קר.


נתחיל ונסקור מהי רפואה אינטגרטיבית מתכללת על פי גישתו של הדר’ נאדר בוטו?

רפואה אינטגרטיבית, היא תורה שמתייחסת אל האדם כמכלול שלם של גוף, נפש ונשמה. בעוד ברפואה המודרנית אין מקום לנפש, ולא קיימת בכלל נשמה, וההתייחסות היא רק למחלה בגוף ולסימפטומים שלה, גישת הרפואה האינטגרטיבית מביאה את הנפש והנשמה למקום שווה ערך לגוף, ומכאן גם דרכי הטיפול השונות. על פי הגישה הזאת, הנשמה היא אנרגיה ואינפורמציה שמטעינה את הגוף והנפש של האדם. וכשהאדם נמצא בלחץ או במצוקה נפשית יש לכך השפעה מיידית גם על מצבו הגופני והפיזי. לאנרגיה של הנשמה, יש מסלולים ומרכזים מדויקים, שעוברים בינה לבין הנפש והגוף, אולם זרימת האנרגיה הזאת יכולהלהשתבש בגלל חסמים והפרעות של מצוקות נפשיות וכתוצאה מכך יכולות להיגרם מחלות שמתבטאות פיזית בגוף.

דר’ נאדר בוטו מגדיר רווחה ובריאות כמצב רוח שבו אדם מסוגל ליישם את השאיפות שלו בחיים בתחושת אהבה אושר ושחרור. יש קשר בין מה שמתרחש בנפש לבין מה שמתרחש בגוף.. כשאנחנו עצבנים יש לנו התכווצות בצוואר וכשאנחנו מפחדים יש לנו התכווצות בבטן כשאנחנו שמחים יש לנו תחושת התרחבות בחזה  וכשאנחנו מאושרים אנחנו מרגישים את הלב פועם בחזה בחיוניות ושמחה. כלומר יש קשר בין מצבי הרוח שלנו לתחושות הגופניות שלנו.

דר נאדר בוטו משלב בפרקטיקה שלו  ידע רפואי וטיפולי מתרבויות עתיקות כמו הרפואה הסינית, הרפואה הטיבטית ,האיורוודה ההודית ועוד. המטרה של הרפואה האינטגרטיבית המשולבת היא לא רק להילחם בסימפטומים של המחלה כפי שהם מתבטאים בגוף אלא גם לנסות ולהבין את המקור ואת הסיבה למחלה שהרבה פעמים נולדת כתוצאה מקושי ולחץ נפשי מתמשך שמייצר את אותן חסימות אנרגטיות. אחת מדרכי הטיפול באותן חסימות אנרגטיות שעלולות לגרום למחלה היא שיטת השטיפה האנרגטית אותה המציא ד”ר בוטו.

 

מהי שיטת הטיפול – השטיפה האנרגטית?

מדובר בשיטה ייחודית ביותר, אותה הגה ד”ר בוטו ואותה הוא מלמד ומכשיר מטפלים מזה מספר שנים רב, האפקטיביות של השיטה כה גבוהה עד כי מטופלים רבים שמגיעים וחווים את הטיפול יוצאים נדהמים מהתוצאות. על פי השיטה של ד”ר בוטו, המטפל מתחיל את הפגישה בתשאול קצר, ממנו הוא יוצר מן קוד אישי לכל מטופל, הקוד מתאר למעשה קווים לדמותו של המטופל ומהו כיוון הטיפול שנדרש לו. דרך תשאול מאוד קצר מגלים המטפלים את הקשיים וסיפורי הרקע של המטופלים ומכוונים את הטיפול אליהם. לאחר התשאול הקצר מוביל המטפל את המטופלים למיטת הטיפולים, לא לפני שהוא מבטיח להם, כי בסיום הטיפול ינחה אותם איזה תרגילים עליהם לבצע כל ערב כדי לחזור ולתרגל בעצמם את התהליך שהם יבצעו כעת יחד. מטופלים שעברו שטיפה אנרגטית יוצאים נדהמים, ומציינים כי מדובר בחוויה יוצאת דופן – אותה חוויה עוזרת להם לפתוח את אותם סיפורי כאב ולחץ עמוקים שהם נושאים איתם ושהפכו אצלם לחסמים אנרגטיים, ולטפל בהם.

כולנו מפחדים, סובלים או חרדים מדברים שונים, זה חלק מהחיים.

אצלנו במדיקל קר אנו מטפלים בכל אחד שרוצה לעשות טיפול 10,000 לנפש. כפי שיש אנשים שבוחרים לעשות ניקוי רעלים לגוף, כך אנחנו גם ממליצים לעשות ניקוי רעלים לנפש. הסדנה לאנשים בריאים בשיטת InHeal  שכוללת גם את השטיפה האנרגטית של דר’ נאדר בוטו, מאפשרת לעשות ניקוי כזה אחת לתקופה ולחזור לאיזון בין הגוף לנפש ולרוח כך שנוכל לחיות במצב של רווחה ושל אושר.

לא צריך להגיע למחלה על מנת לטפל באיזון של גוף נפש ורוח, אבל אם כבר קרה חלילה והגענו לכדי מחלה, לשיטתו של דר’ נאדר בוטו, המחלה אינה אלא תמרור אזהרה על מצב לא מאוזן בגוף כתוצאה מחסימה אנרגטית וככזו יש לטפל בשורש שלה. המטרה של השטיפה האנרגטית היא לגלות מה הסיבה שבשורש הנפשי של המחלה, מה גרם לה, בהיבט הנפשי. הניסיון שנצבר במשך השנים אצל דר’ בוטו סייע לו למפות את כל האיברים בגוף כך שהאיבר שנפגע מעיד על סוג המשבר, ויכול לסייע למטפלים בתהליך החקירה והטיפול בו.

 

פיברומיאלגיה – דאבת השרירים

פיברומיאלגיה היא מחלה חשוכת מרפא ברפואה הקונבנציונלית שבאה לידי ביטוי בכאבים חזקים מאוד בשרירים ובמפרקים, ויוצרת פגיעה משמעותית באיכות החיים. בשל הכאבים הבלתי נסבלים אנשים שסובלים מן המחלה לא יכולים לתפקד ונוצרת אצלם תלות בתרופות ומשככי כאבים שמטפלות באופן שמני בהקלה על הכאבים אולם לא מצליחות לרפא את המחלה עצמה.

ד”ר בוטו טוען, כי אחד הגורמים העיקריים למחלה, הוא נפשי. הוא מסביר שכאשר אדם נמצא במצב חריף של לחץ נפשי – הגוף מגיב ללחץ הזה בהתכווצות, בעליית אדרנלין, נוראדרנלין וקורטיזול, בדפיקות לב וכיוצ”ב כלומר הגוף יוצא מאיזון ומעביר הרבה מאוד אנרגיה כדי להתגונן מהלחץ או הפחד שנוצר. במחלת הפיברומיאלגיה קיים אצל האדם איזה שהוא גורם לחץ, פחד או טראומה שהפכו ללחץ כרוני ומתמשך שצורך מהגוף הרבה מאוד אנרגיה כל הזמן במיוחד מיותרת הכליה, ולכן הגוף מתעייף לאורך זמן ומייצר את המחלה.

 

סרטן והחלמה אונקולוגיות

הגדרת ארגון הבריאות העולמי למושג בריאות היא מצב של רווחה מלאה , גופנית, נפשית, וחברתית ולא רק מצב של העדר מחלה.

דר’ בוטו מאוד תומך ומאמין בגישה הזאת. רווחה, להגדרתו, היא מצב שבו אדם מרגיש שהוא מסוגל לבצע את השליחות שלו בחיים, הוא מוצף בתחושה של אהבה שמביאה עימה אושר ושחרור. אדם מאושר הוא בריא בנפשו וכלל איברי גופו.

בגישה זו, טוען ד”ר בוטו כי הסרטן הוא סממן למצב של לחץ שנוצר בתאים מסוימים בגוף והוא נובע מחולשה של אותם תאים בגלל מצב טראומטי ומשברי שבו הם נמצאים . אם נטפל בטראומה שמחלישה את התאים, נוכל גם לטפל בשורש הנפשי של המחלה.

כשיש משבר מתמשך הוא צורך אנרגיה מהתאים לאורך זמן ומחליש אותם , אם נעזור לאדם להתמודד עם המשבר, לפתור אותו ולהשלים תהליך של למידה ממנו (כי מאחורי כל משבר מסתתר פוטנציאל ללמידה)- נוכל לאפשר לו לצמוח מהמשבר ולא לחלות ממנו.

באופן כללי הסוד לצמיחה הוא שאת מה שחסר לך ברמה הרגשית- אתה צריך להעניק לאחרים, כלומר, דרך החוסר  אתה מבין מה אתה צריך להעניק ולתת לאחרים מסביבך. בן אדם שחסרה לו הערכה- צריך להעריך אחרים, בנאדם שחסרה לו אהבה מבן הזוג, צריך להעניק לו אהבה ללא תנאי וכך הלאה.. ככל שהאדם אוהב ומעניק לאחרים כך הוא בן אדם יותר מאושר שמרגיש רווחה נפשית וגופנית.

ד”ר בוטו רואה בטיפול על פי השיטה ההוליסטית הזו של גוף ונפש שליחות גדולה והוא עוסק מזה שנים בהפצת השיטה ובהכשרת מטפלים בכדי שיותר ויותר אנשים יוכלו לקבל טיפול על פי השיטה הזאת.


השאירו פרטים ונחזור אליכם:

דילוג לתוכן